TacFire BAR9MM16BN AR Barrel 9mm NATO 16″ Black Nitride Finish 4150 Chrome Moly Vanadium Steel Material with Threading & 1:10″ Twist for AR-15
Category :
SKU : TSW|108740
Tags :
5 in stock
Loading...
Description
This 16″ chrome moly vanadium barrel, from Tacfire, is chambered in 9mm NATO. It features a black nitride finish, 1:10″ twist, and a 1/2×36″ threaded muzzle, making it easy to attach your favorite muzzle device.
Additional information
UPC
Manufacturer
TacFire
Manufacturer Part Number
BAR9MM16BN
Caliber/Gauge
9mm NATO
Length
16"
Model
AR Barrel
Product Type
Rifle
Rate of Twist
1:10"
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “TacFire BAR9MM16BN AR Barrel 9mm NATO 16″ Black Nitride Finish 4150 Chrome Moly Vanadium Steel Material with Threading & 1:10″ Twist for AR-15”